Жашківська спеціалізована школа №1
з поглибленим вивченням окремих предметів
  

Ви увійшли якГістьГрупа "Гости"Вітаю Вас, Гість
Понеділок, 06.07.2020, 11:19


Меню сайту

Форма входу

Пошук

Друзі сайтуКалендар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Статистика

 Управління навчальним закладом 

Наявність організаційно-педагогічної моделі державно-громадського управління навчальним закладом

 

 

Рада забезпечує спільну діяльність школи, батьківської громадськості (батьківський комітет), учнівського самоврядування і громадськості щодо реалізації завдань загальної середньої освіти.

Рішення про створення і закриття Ради школи приймається на загальних зборах навчального закладу, який і визначає кількісний склад ради.

Адміністрація координує співпрацю громадських організацій та навчального закладу.

Батьківський комітет - захист законних інтересів дітей, допомога педагогічному колективу в реалізації завдань загальної середньої освіти, вирішення питань розвитку матеріально-технічної бази школи її благоустрою. В основу діяльності батьківського комітету покладено співпрацю з органами виконавчої влади та піклувальною радою.

Піклувальна рада  - залучення громадськості до вирішення проблем освіти, забезпечення сприятливих умов ефективної роботи школи, залучення додаткових джерел фінансування, стимулювання творчої праці педагогів.

Стан розвитку учнівського самоврядування навчального закладу

Сьогодні кожна школа сама визначає, якими будуть її органи самоврядування, головне, щоб вони були не громіздкі, а навпаки – гнучкі, рухливі і водночас не копіювали стереотипні структури.

Виховні можливості учнівського об’єднання нашої школи багатопланові. Воно створює умови самореалізації, сприяє розвитку особистості в цілому, допомагає згуртувати і виховати  шкільний колектив, розвиває свідому дисципліну в школі.У Жашківській спеціалізованій школі №1 з поглибленим вивченням окремих предметів діє учнівське творче об’єднання «Веселка» .

У своїй роботі учнівське об’єднання керується статутом учнівського самоврядування, має свою символіку – ВЕСЕЛКУ, де кожен колір несе у собі діяльність за певним напрямком роботи:

В-Віддані справі,

Е-Енергійні,

С-Самоорганізовані,

Е-Ерудовані,

Л-Любителі природи,

К-Кмітливі,

А-Активні діти

Членами учнівського об’єднання є всі учні з 1-11класів. Класоводи, класні керівники, учителі- предметники  виступають у ролі наставників і консультантів.

Організовує роботу учнівського об’єднання, координує співпрацю різних міністерств, надає методичну й практичну допомогу педагог-організатор.

Під час реалізації кожного кроку провідну ідею учнівського самоврядування  впроваджуємо через різні форми співпраці, а саме:

 • акції
 • дослідницько-пошукова робота
 • творчі презентації клубів
 • оформлення альбомів, історичних довідок
 • акції милосердя
 • родинні свята
 • конкурсно-розважальні програми
 • свята-подарунки
 • ток-шоу       старшокласників
 • тематичні лінійки
 • виступи агітаційних бригад
 • випуск стінгазети
 • конкурс       плакатів, рекламних роликів
 • спортивні естафети
 • бесіди
 • зустрічі
 • ігри-подорожі
 • анкетування
 • пізнавальні години
 • усні журнали

Зв'язок з лідерами учнівського самоврядування здійснюється через лідерів класів, яких обирають на класних зборах на початку навчального року. На класних зборах ухвалюють рішення щодо діяльності колективу, слухають інформацію про рішення міністерств, накреслюють конкретні заходи щодо їх виконання.

Учні, які добре навчаються, творчо виконують завдання та є зразком для інших дітей, відзначаються органами самоврядування, адміністрацією школи. Школа вдається до таких засобів заохочення:

 • виставка учнівських робіт;
 • подяка класного керівника, адміністрації;
 • лист-подяка батькам;
 • Почесні грамоти;
 • цінні подарунки учням

Учнівське самоврядування Жашківської спеціалізованої школи №1 з поглибленим вивченням окремих предметів має на меті такі завдання:

   Реально навчити організовувати, керувати та управляти;

   Реалізувати власні ініціативи;

   Навчатися приймати самостійні, правильні рішення;

   Бути здатним брати на себе відповідальність за інших, за своє рішення, за свої вчинки, за справу;

   Розвивати комунікативні навички;

   Навчити прогнозувати, регулювати, здійснювати, аналізувати свою діяльність, об'єктивно її оцінювати;

   Навчити належно презентувати себе, групу, організацію, школу тощо;

   Усвідомлювати результати своєї діяльності;

   Формувати і розвивати лідерські якості;

   Набувати досвіду лідерства;

   Набувати певних компетентностей лідерської діяльності;

   Формувати активну життєву позицію.

Щотижня, як правило, в понеділок, лідери та старости класів збираються на «оперативку». На ній кожен центр  звітує про виконану протягом тижня роботу, разом підбивають підсумки з питань навчання, дисципліни і порядку; окреслюють коло завдань на наступний тиждень , аналізують добірку матеріалів для висвітлення у шкільній пресі.

Важливе значення має колективне обговорення  виконаних доручень. Тут оцінюється ставлення учнів до доручення , якості та вміння, виявлені під час його виконання. Водночас школярі виробляють уміння оцінювати вчинки і дії навколишніх, говорити правду, не ображаючи опонента. Члени учнівської ради беруть участь у підготовці матеріалів на засідання педради.

Президента школи обирають учні 5-11 класів шляхом голосування під час виборчої кампанії. На посаду лідера учнівського самоврядування має право балотуватись людина ерудована , відповідальна , самостійна у виявленні своїх думок , толерантна , цілеспрямована , культурна, з високими організаторськими здібностями . За таким же принципом обираються голови комісій парламенту.

Взаємодія школи з органами місцевого самоврядування та громадськістю

Також  життя  учнів  не  може  обмежуватися  лише  стінами  школи. Тому  учнівське  самоврядування  може  підтримувати  контакти  з  багатьма  організаціями. Зокрема, маємо тісний взаємозв’язок між членами учнівського самоврядування та з Жашківською районною організацією «Союз. Чорнобиль  України» , Жашківським районним Товариством Червоного Хреста, Жашківським районним управлінням юстиції, БДЮТ, районною організацією Української спілки ветеранів Афганістану, стаціонарним відділенням Жашківського територіального центру.

Активна співпраця з Жашківською районною ветеранською організацією – вихованці неоднарозово отримували грамоти і відзнаки . Учні нашої школи є активними учасниками районних конкурсів та акцій «Ветеран живе поруч» , «Пишаюся своїм прадідом», а у конкурсі пошуково-дослідницьких робіт «Велика Вітчизняна війна у долі мого роду» чотири вихованці були відзначені Грамотами Спілки ветеранів України та грошовими преміями. У тісній співпраці з ветеранською організацією співпрацює волонтерський загін «Доброта», який щорічно отримує відзнаку до дня волонтера. А у 2015 році загін «Доброта» став дипломантом конкурсу проектів з національно-патріотичного виховання роботою «Курличуть криком журавлі». Юні волонтери за необхідності організовують посильну допомогу ветеранам у прибиранні подвір’я, догляді за присадибними ділянками.

Систематично під час підготовки до свят проводиться тісна співпраця з колективами районного будинку культури та будинку дитячої та юнацької творчості. Наші вихованці щиро діляться своїми здібностями та талантами під час підготовки таких свят як День Учителя, День Перемоги, відзначення професійних свят держслужбовця, газового господарства, медика та інших.

Налагоджена тісна співпраця учнівського самоврядування з працівниками районного Товариства Червоного Хреста. Представники цієї організації є частими гостями у школі: під час оздоровчої зміни пришкільного табору «Сонечко», Дня Святого Миколая. Спільно з представниками товариства організовано довготривалу акцію по збору пластикових кришечок. Уже зібрано та передано для переробки близько 70 кілограмів кришечок.  Акція триває і далі.

Цікавою та дієвою є співпраця з районною організацією «Союз. Чорнобиль України»: це і творчі тематичні зустрічі, уроки пам’яті, різноманітні заходи.

Плідна співпраця є між членами самоврядування «Веселка» та учителями школи з представниками районного управління юстиції . Провідні спеціалісти цього закладу проводять лекції на різну тематику, є частими гостями тематичних конкурсів, КВК на правову тематику.

Учасники виховного процесу мають можливість навчатися  у школі Приват банку «Юніор»: учні 7- 11 класів отримують  банківську освіту на www.juniorbank.ua; відвідують  захопливі бізнес-квести, екскурсії в банк, навчаються  в Бізнес Школі, де викладають топ-менеджери  нашого регіонального ПриватБанку.

Про тісну співпрацю з органами місцевого самоврядування та громадськістю вихованці активно звітують у підпроектах Ліги старшокласників при ЧОІПОПП: «Добро починається з тебе», «Пишаюся рідним краєм», «Квіти біля школи», «Щоденник корисних справ», «Знаю та реалізую свої права».

ƒОтож, плідна співпраця  з громадськими організаціями нашого району дає добрі результати. Різноманітні заходи з ними позитивно впливають на національно-патріотичне, правове, екологічне, громадське  виховання молоді . Численні зустрічі, конференції свідчать про великий досвід у формування особистості школяра – громадянина України.

 

Copyright MyCorp © 2020